Ziołowe tabletki na sen – jakie warto wybrać?

 

Apteki są bardzo dobrze zaopatrzone w różnego rodzaju ziołowe tabletki na sen, które dostępne są bez recepty. Te są o wiele bardziej bezpieczne, ponieważ nie uzależniają, ani nie otumaniają, w odróżnieniu od syntetycznych odpowiedników. Jeżeli chodzi o skład ziołowych tabletek na sen, zwykle spotykane są tam wyciągi z kozłka lekarskiego, melisy, szyszek chmielu, a także męczennicy. Jeśli cierpimy na bezsenność, na pewno zalecana będzie też dodatkowa suplementacja przy pomocy magnezu.

Nie każdy zdecydowanie sięga po ziołowe tabletki na sen gdyż dla niektórych mogą one wydawać się nieskuteczne. Syntetyczne lekarstwa nasenne mają silne działanie, jednak nie brakuje tam też skutków ubocznych, przez to często mamy do czynienia z otumanieniem i osłabieniem. Jakie tabletki nasenne z ziół warto rozważyć?

Ziołowe tabletki na sen z walerianą

Waleriana lub inaczej kozłek lekarski posiada działanie zbliżone do melisy. Uspokojenie oraz wyciszenie do snu powoduje tutaj skład fitochemiczny surowca. To kwas walerenowy, walerenal, a także walepotriaty. Są to też związki, które wspierają koncentrację oraz pamięć. Znana wszystkim waleriana nie powinna być jednak stosowana podczas użytkowania maszyn, gdyż tak jak alkohol spowalnia czas reakcji. Oznacza to, że powinniśmy zachować względną ostrożność, kiedy zażywamy tabletki tego typu.

Ziołowe tabletki na sen z passiflorą

W szerokiej gamie mieszanek herbat ziołowych oraz leków nasennych, znajduje się męczennica cielista. Można ją spotkać chociażby w obydwu Amerykach, w miejscach o klimacie tropikalnym. Jej skład to m.in. kwasy fenolowe, antocyjany, a także związki terpenowe. Wszystko to sprawia, że tzw. passiflora często stosowana jest podczas różnego rodzaju trawiennych problemów, kiedy dochodzi do uciążliwej fermentacji jelitowej. Męczennica stosowana jest także podczas nasilonego napięcia nerwowego, skurczu jelit, nadmiernego pobudzenia, a także w wypadku migrenowych bólów głowy, a także, kiedy dolega nam bezsenność.

Zamieszczono w: Inne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *