USG Szyi Warszawa

Co to jest badanie USG?

USG wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do tworzenia obrazów wewnętrznych tkanek miękkich twarzy i szyi. Jest to ten sam rodzaj skanowania, który jest wykonywany na kobietach w ciąży w celu obejrzenia zdjęć ich nienarodzonych dzieci.

Jakie ma zastosowanie badania?

Ultradźwięki to stosunkowo szybki i prosty test, który daje bardzo przydatne informacje na temat tkanek miękkich w okolicy głowy i szyi, w tym węzłów chłonnych, ślinianek, tarczycy i wszelkich nieprawidłowych guzków . Może być stosowany z drobnym testem aspiracji igły lub testem biopsji rdzenia, aby dokładnie skierować końcówkę igły w guzek. Ponieważ badania ultrasonograficzne nie obejmują promieni rentgenowskich, są one bardzo bezpieczne i przydatne do sprawdzania, czy wielkość łagodnych guzków zmienia się.

Jak mam się przygotować?

Noś wygodne, luźne ubranie. Konieczne może być zdjęcie całej odzieży i biżuterii w badanym obszarze. Podczas zabiegu możesz zostać poproszony o założenie sukni. Nie jest wymagane żadne inne przygotowanie. Badania ultrasonograficzne są bardzo wrażliwe na ruch, a aktywne lub płaczące dziecko może przedłużyć proces badania. Aby zapewnić bezproblemowe doświadczenie, często pomaga wyjaśnić dziecku procedurę przed egzaminem. Zabranie ze sobą książek, małych zabawek, muzyki lub gier może pomóc odciągnąć uwagę dziecka i przyspieszyć upływ czasu.

Jak wygląda sprzęt?

Skanery ultradźwiękowe składają się z konsoli komputera, ekranu wyświetlacza wideo i dołączonego przetwornika . Przetwornik to małe urządzenie ręczne, które przypomina mikrofon. Niektóre egzaminy mogą korzystać z różnych przetworników (o różnych możliwościach) podczas jednego egzaminu. Przetwornik wysyła do ciała niesłyszalne fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, a następnie nasłuchuje powracających ech. Zasady są podobne do sonaru używanego przez łodzie i okręty podwodne. Technolog nakłada niewielką ilość żelu na badany obszar i umieszcza tam przetwornik. Żel pozwala falom dźwiękowym przemieszczać się do przodu i do tyłu między przetwornikiem a badanym obszarem. Obraz ultradźwiękowy jest natychmiast widoczny na ekranie wyświetlacza wideo, który wygląda jak monitor komputera. Komputer tworzy obraz na podstawie głośności (amplitudy), wysokości (częstotliwości) i czasu potrzebnego na powrót sygnału ultradźwiękowego do przetwornika. Bierze również pod uwagę rodzaj struktury ciała i / lub tkanki, przez którą przechodzi dźwięk.

Czego doświadczę podczas i po zabiegu?

Większość badań ultrasonograficznych jest bezbolesna, szybka i łatwo tolerowana.

USG szyi Warszawa jest zwykle wykonywane w ciągu 30 minut. Podczas badania może być konieczne wyprostowanie szyi, aby pomóc sonografowi (osobie wykonującej badanie) zbadać tarczycę za pomocą ultradźwięków. Jeśli cierpisz na ból szyi, poinformuj technika, aby pomógł Ci ustawić się w wygodnej pozycji do badania. Po zakończeniu badania możesz zostać poproszony o ubieranie się i czekanie na sprawdzenie zdjęć ultrasonograficznych. Po badaniu ultrasonograficznym powinieneś być w stanie natychmiast wznowić normalne czynności.

Gdzie mogę wykonać badanie USG?

Badanie USG szyi można wykonać w każdej klinice, która jest do tego przystosowana, w miejscowości w której mieszkamy nie zależnie czy to duże miasta jak Warszawa, Szczecin czy mniejsze jak Sandomierz, Sanok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *