Tatuaż – ból czy przyjemność?

Tatuaż czyli ozdabianie ciała

Tatuaż to tak naprawdę dzieło sztuki, którym ozdabiamy nasze ciało. Zapewne większość z nas miała taki stan, w którym przez głowę przebiegła myśl o zrobieniu sobie chociażby malutkiej dziary. U tych, u których ta myśl się zatrzymała niewykluczone, że od dawna cieszą się efektami sesji w profesjonalnym salonie tatuażu, np. No Name Tattoo. Jest to decyzja bardzo osobista, a w zasadzie taka być powinna. W dodatku przemyślana i nie pod wpływem chwilowej słabości, ponieważ wykonana na skórze grafika towarzyszyć nam będzie każdego dnia i na zawsze. Czy warto konsultować ją z otoczeniem? No cóż jedni bardzo pozytywnie reagują na tego typu ozdoby, zaś inni głośno wyrażają swoją dezaprobatę. Dlatego jeżeli ktoś podpytuje swoich bliskich czy znajomych to znaczy, że nie jest jeszcze gotowy na wizytę w studio. Lepiej więc poczekać dłużej, aby mieć pewność, że to jest właśnie to. Sprawdźmy zatem jakie pytanie najczęściej towarzyszy nam przed zrobieniem tatuażu.

Czy robienie tatuażu boli?

Wykonanie tatuażu przy pomocy maszynki polega na uszkodzeniu w pewnym stopniu naskórka. Tatuator w ten sposób za pomocą igły, bądź oczywiście sterylnych igieł, wprowadza barwnik do skóry właściwej. Dlatego też czynność ta kojarzy nam się z bólem, a ten z kolei powstrzymuje nas niejednokrotnie przed wielką chęcią wykonania tatuażu. Wobec tego warto może zapytać osoby będące już po sesji o ich doznania bólowe. Co jednak trzeba wiedzieć? To, że każdy z nas ma inną tolerancję na ból. Dla jednych już minimalna ozdoba wydaje się bardzo bolesna, natomiast są i tacy, dla których tatuowanie było czystą przyjemnością. Jedno jest pewne, że długa kilkugodzinna sesja podczas wykonywania dużego formatu grafiki wiąże się ze zmęczeniem. A wraz z nim może spadać nasza odporność na ból. Dlatego też duże tatuaże wykonywane są na przykład w kilku etapach.

 

Nie każdy tatuaż boli tak samo. Gdzie boli najbardziej?

 

Na skórze naszego organizmu istnieją miejsca, na których tatuowanie boli nieco bardziej. Ma to oczywiście ścisły związek ze skupionymi na danym obszarze ciała receptorami czuciowymi. Tam, gdzie ich zgromadzenie jest większe również bardziej intensywnie odczuwamy dyskomfort spowodowany bólem. I chociaż nie ma reguły, to za najbardziej wrażliwe miejsca na ciele uznawane są: żebra, klatka piersiowa, w szczególności mostek, pachy, brzuch, zgięcia kończyn oraz ich wewnętrzne części i oczywiście narządy płciowe. Ponadto wysoce wrażliwą skórę posiadamy na twarzy, zwłaszcza na skroniach i wokół oczu. Podobnie sytuacja wygląda na stopach. I nawet w dobie współczesnego rozwoju technologii ból jest nieunikniony, chociaż znacznie mniejszy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Sami Klienci salonów tatuażu przez to właśnie doświadczenie bardziej doceniają wytatuowane dzieło i postrzegają je jako szczególnie wartościowe.

Najmniej bolesne części ciała, na których możemy zrobić tatuaż

Zgodnie z opinią publiczną, jak również w oparciu o wiedzę naukową można wyodrębnić miejsca na ciele, które uznawane są za mniej bolesne. Często takich informacji poszukują głównie kobiety, które obawiają się pierwszego kontaktu z igłą tatuatora. Dlatego też warto wybrać odpowiednie miejsce na ciele wraz z pasującą do niego grafiką, aby ostatecznie powstał ten wymarzony tatuaż, z którego będziemy dumni. I tak za miejsca mniej bolesne uważane są na przykład ramiona dzięki grubym mięśniom naramiennym. Poza tym są one idealną miejscówką na dyskretną dziarę, której nie chcemy pokazywać chociażby w pracy. Podobnie sytuacja wygląda, jeżeli weźmiemy pod lupę umięśnione łydki i uda, zwłaszcza ich części zewnętrzne. Generalnie miejsca, w których skóra jest gruba, z reguły wiążą się z umiarkowanym bólem w trakcie tatuowania. Ponadto, jeżeli posiadamy jakiekolwiek wątpliwości i obawy warto je wyjaśnić z samym wybranym przez nas mistrze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *