Sezon grypowy przed nami – teraz nie musisz wychodzić z domu, żeby uzyskać receptę i zwolnienie!

Jesień zazwyczaj oznacza okres, kiedy często towarzyszy nam kaszel, katar, ból, gardła, ból mięśni i zmęczenie. Niezależnie od tego czy dopadło nas przeziębienie, czy grypa, zazwyczaj w tym stanie nie mamy sił na stanie w kolejce w przychodni. Dlatego świetnym rozwiązaniem będzie tutaj medyk online i recepta w formie wirtualnej.

Konsultacja online – na czym polega?

Taką wizytę możemy zamówić, wchodząc na stronę Telemedyk. Mamy tam do wyboru wiele różnych usług, m.in. konsultację z e-receptą, e-zwolnieniem, a nawet konsultację psychiatryczną. Po wybraniu odpowiedniej usługi i opłaceniu jej, w krótkim czasie skontaktuje się z nami lekarz. Podczas konsultacji online możemy opisać swoje samopoczucie i objawy. Na ich podstawie lekarz przepisze nam odpowiednie leki i oceni, czy potrzebujemy e-zwolnienia. Odpowie też na nasze pytania i doradzi jak się leczyć, np. czy konieczne jest leżenie w łóżku albo czy powinniśmy pić rozgrzewające napoje.

E-recepta online – jakie leki możemy uzyskać?

Dzięki temu rozwiązaniu możemy uzyskać receptę na typowe leki przy grypie i przeziębieniu. Tabletki na ból gardła, syropy, kropelki na katar, leki przeciwzapalne i przeciwbólowe – wszystko to możemy uzyskać od medyka online. Może on nam też przepisać antybiotyki, jeżeli oceni, że nasz stan tego wymaga. Recepta online to bardzo wygodna opcja, dzięki której zamiast papierowej recepty otrzymujemy kod, który wystarczy podać w aptece. Możemy go od razu przesłać smsem bliskiej osobie, która wykupi je za nas.

E-recepta i lekarz online to bezpieczne i wygodne wyjście

Dzięki takim wirtualnym rozwiązaniom nie musimy się już ruszać z łóżka, kiedy jesteśmy chorzy i wyczerpani. Konsultację online możemy odbyć z łóżka przy pomocy telefonu albo laptopa. Leki z recepty może wykupić nam bliska osoba. Dzięki konsultacji online już po krótkim czasie od zarejestrowania wizyty możemy zacząć brać potrzebne nam leki i zacząć się leczyć.

Dzięki temu unikamy też kontaktu z innymi chorymi osobami w przychodni, co na pewno nam nie zaszkodzi. Nie musimy też wstawać skoro świt, żeby zarejestrować się na wizytę do lekarza. Ponieważ e-zwolnienie przesyła się teraz bezpośrednio do pracodawcy, to wcale nie musimy wychodzić z domu aż do czasu, kiedy poczujemy się lepiej. Oczywiście jeżeli przeziębienie przerodzi się w coś poważniejszego, zawsze możemy ponownie skorzystać z konsultacji online i poprosić o mocniejsze leki.

Zamieszczono w: Inne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *