Porady, jak pozbyć się trądziku raz na zawsze

Trądzik to nie tylko zmora nastolatków.

Dorośli mogą również mieć ciągłe problemy skórne, dla których nie byli w stanie znaleźć rozwiązania. Oto kilka wskazówek, które pomogą osobom w każdym wieku radzić sobie z problemami z trądzikiem. Jest kilka rzeczy, które możesz wypróbować w domu, a także za pomocą środków dostępnych bez recepty. Możesz porozmawiać z lekarzem o wszelkich pomysłach, które uważasz za pomocne.

Jeśli masz trądzik, długie włosy lub grzywkę, musisz trzymać włosy z dala od twarzy. Olejek we włosach dostanie się na twarz i spowoduje lub przyczyni się do wyprysków. Najlepiej jest także myć włosy co najmniej codziennie, a także po treningu.

Jeśli zauważysz powstawanie trądziku wokół ust i kącików ust, przestań używać produktów do wybielania zębów. Wykazano, że niektóre z tych produktów powodują zatkane pory i inne problemy skórne. Jeśli jednak trądzik nie ustąpi po zatrzymaniu, prawdopodobnie nie ma problemu z pastą do zębów.

Trądzik może być mniejszym problemem, jeśli śpisz na poszewce, która jest czysta każdej nocy. Poświęć trochę czasu i zastanów się. Pomyśl także o tym, w jaki sposób obracasz się i rzucasz na to każdej nocy. Możesz uniknąć gromadzenia się brudu i brudu, mając umytą, świeżą poszewkę na poduszkę, aby położyć głowę na każdej nocy.

Świetnym, chłodnym sposobem na pozbycie się pryszczów jest umieszczenie soku z aloesu bezpośrednio nad pryszczem. Jest to naturalne lekarstwo, które można wziąć bezpośrednio z rośliny aloesu lub kupić w dowolnej aptece. Chłodzi skórę, ponieważ zmniejsza zaczerwienienia i oczyszcza twarz.

zikNie przesadzaj z komercyjnie „sprawdzonymi” metodami leczenia trądziku. Niektóre z kremów stosowanych od lat mogą również zapobiegać trądzikowi. Świetnym i skutecznym staromodnym lekarstwem na trądzik jest stosowanie mydła i wody. Mycie twarzy rano i wieczorem utrzyma czystość skóry i pomaga zwalczyć trądzik i zatkane pory.

Trądzik – Domowe sposoby

Jednym ze sposobów zapobiegania trądzikowi jest ograniczenie słodkich, tłustych lub w inny sposób niezdrowych potraw. Wypryski trądzikowe są często wynikiem tłustej, brudnej skóry, która zatyka pory na twarzy. Zmniejszenie spożycia tłustych i słodkich pokarmów prowadzi do lepszego zdrowia i zmniejszenia ryzyka wystąpienia trądziku.

Spróbuj wydostać się więcej, aby zapobiec trądzikowi. Spróbuj relaksujących spacerów na świeżym powietrzu, po prostu unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce. Skóra wymaga witaminy D, którą można uzyskać od słońca, ale prześwietlenie może być szkodliwe i drażniące dla trądziku. Świeże powietrze może również pozwolić Twojej skórze wchłonąć więcej tlenu, co może pomóc jej w samodzielnej naprawie.

Staraj się nie używać myjek do mycia twarzy. Mogą one powodować lub nasilać trądzik, ponieważ mogą przenosić szkodliwe bakterie z innych miejsc, w których go używałeś, lub z innych obszarów twarzy, w których był olej i bakterie. Trzymaj się rąk do czyszczenia twarzy, po prostu upewnij się, że są czyste.

Aktualności –

Trądzik to problem, którym można zaradzić, nawet w ciężkich przypadkach. Mamy nadzieję, że wskazówki, które tutaj przedstawiliśmy, mogą pomóc Ci znaleźć rozwiązanie. Często to, co działa dla jednej osoby, może nie działać dla ciebie, więc być może będziesz musiał spróbować kilku rzeczy, zanim zobaczysz poprawę. Bądź wytrwały i cierpliwy, aw razie potrzeby porozmawiaj ze swoim lekarzem.Traktuj trądzik bezpiecznie podczas ciąży. Podczas ciąży poziom progesteronu jest znacznie wyższy, co często prowadzi do wyprysków. Zwykle jest to najgorsze w ciągu pierwszych trzech miesięcy. Oczyść skórę codziennie rano i wieczorem, ale unikaj środków czyszczących przeznaczonych na trądzik. Zazwyczaj zawierają one kwas salicylowy, którego nie należy stosować podczas ciąży. Dobrą wiadomością jest to, że po porodzie twoja skóra wróci do normy.