Popraw swoją skórę dzięki tym wskazówkom na trądzik

Domowe sposoby na trądzik

Trądzik jest kłopotliwym problemem, z którym należy sobie radzić w każdym wieku. Znalezienie schematu pielęgnacji skóry dostosowanego do konkretnych potrzeb w zakresie pielęgnacji skóry może być trudne. Po zawężeniu opcji do potrzeb pielęgnacji skóry będziesz zadowolony, że tak zrobiłeś.

Złuszczanie jest kluczem do uniknięcia trądziku. Komórki skóry umierają naturalnie, ale jeśli nie zostaną odpowiednio oczyszczone z twarzy przez złuszczanie, mogą prowadzić do gromadzenia się oleju i zatykania porów, co prowadzi do wybuchu trądziku. Użyj narzędzia do mycia twarzy lub szorowania, które odpowiednio złuszczą skórę.

trądzik niemowlęcyJeśli dopiero zaczynasz się wybuchać, powstrzymaj rozprzestrzenianie się trądziku, zanim się pogorszy. Nawet jeśli masz ledwo widoczny trądzik na twarzy, idź do lokalnej apteki i kupuj produkty do czyszczenia skóry. Najlepiej nadają się do walki z trądzikiem, ale każdy produkt, który czyści pory, działa również dobrze.

Jeśli prowadzisz sportowy lub sprawny tryb życia z intensywnymi ćwiczeniami, doskonałym sposobem na uniknięcie trądziku jest otarcie potu. Pozostawienie potu na twarzy po raz kolejny zatyka pory brudem i bakteriami. Jeśli nie będziesz ciągle wycierać potu, na dłuższą metę rozwiniesz trądzik.

Aby pozbyć się trądziku, rozważ zakup kremu przeciwtrądzikowego. Być może będziesz musiał wypróbować różne marki, aby znaleźć taką, która Ci odpowiada. Wiele kremów przeciwtrądzikowych powoduje, że skóra jest zbyt sucha lub podrażnia ją. Możesz to zrekompensować za pomocą kremu nawilżającego.

Zawsze chcesz mieć trochę cierpliwości, jeśli chodzi o trądzik i pryszcze. Pryszcze całkowicie znikają po minięciu tygodnia, gdy już znajdzie się na twojej twarzy. Kontynuuj pielęgnowanie tego obszaru, ale zrozum, że nie zniknie ono natychmiast.

Nie myj zbytnio twarzy. Niektórzy ludzie uważają, że czysta skóra wyleczy trądzik, ale często stosując ostre chemikalia lub przesuszając skórę przy tak wielu popłuczynach dziennie, możesz faktycznie pogorszyć trądzik poprzez podrażnienie i wysuszenie wrażliwej skóry. Zamiast tego wybierz raz rano, raz po południu i raz wieczorem przed snem, używając delikatnego i nawilżającego płynu do mycia.

Trądzik

Jeśli chcesz mieć czystą skórę, rozważ obserwowanie spożycia produktów mlecznych i zwierzęcych. Wielu wegan ma spektakularnie czystą skórę, która wydaje się świecić od wewnątrz. Inni, którzy zmagają się z trądzikiem, odnieśli sukces, gdy powstrzymali się od nabiału. Spróbuj więc ograniczyć nabiał, jajka i mięso i sprawdź, czy Twoja skóra się nie poprawi.

Pomimo tego, że jest popularnym zabiegiem na trądzik, unikaj czyszczenia twarzy lub leczenia wyprysków alkoholem izopropylowym. Jest niezwykle trudnym środkiem czyszczącym do już skompromitowanej skóry. Wysusza skórę, co powoduje nadprodukcję olejków w celu utrzymania jej nawilżenia. To następnie powoduje wybuchy lub pogarsza już istniejące wybuchy.

Jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie z trądzikiem jest wizyta u dermatologa. Dermatolog może w szczególności powiedzieć ci, jak radzić sobie z trądzikiem, który wpływa na twoją skórę, nie powodując żadnych dalszych problemów na drodze. Dermatolog może również przepisać specjalne miejscowe leki lub antybiotyki, które mogą wyeliminować trądzik.

Aktualności

Traktuj trądzik bezpiecznie podczas ciąży. Podczas ciąży poziom progesteronu jest znacznie wyższy, co często prowadzi do wyprysków. Zwykle jest to najgorsze w ciągu pierwszych trzech miesięcy. Oczyść skórę codziennie rano i wieczorem, ale unikaj środków czyszczących przeznaczonych na trądzik. Zazwyczaj zawierają one kwas salicylowy, którego nie należy stosować podczas ciąży. Dobrą wiadomością jest to, że po porodzie twoja skóra wróci do normy.

Jak wspomniano wcześniej, ludzie w każdym wieku mogą cierpieć na kłopotliwy trądzik. Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry, które przeczytałeś w tym artykule, pomogą ci radzić sobie z trądzikiem, bez względu na to, jak ciężki jest on. Wkrótce znów będziesz mieć czystą, zdrową skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *