Jak wybrać krem do cery problematycznej

Bardzo często, zmagając się z cerą problematyczną, staramy się tuszować jej niedoskonałości. Przykrywamy je więc grubą warstwą makijażu i zapominamy o tym, że w przypadku cery problematycznej należy skupić się przede wszystkim na jej odpowiedniej pielęgnacji. Jak więc odpowiednio o nią zadbać i jak wybrać najlepszy krem do skóry problematycznej?

Czym jest cera problematyczna?

Cera problematyczna to nic innego, jak cera z niedoskonałościami. Aby zrozumieć jej potrzeby i wybrać odpowiedni krem do cery problematycznej, należy odróżnić, czy zmagamy się ze skórą trądzikową, czy tłustą. Zarówno cera tłusta, jak i trądzikowa pojawia się wtedy, gdy gruczoły łojowe nie działają poprawnie. W obu przypadkach skóra jest tłusta i nadmiernie się błyszczy. Jednak w przypadku skóry trądzikowej, poza łojotokiem, występują także krosty i stany zapalne.

Warto także pamiętać, że cera tłusta może przekształcić się w cerę trądzikową. Dlatego w obu tych przypadkach tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja: oczyszczanie, tonizowanie oraz odpowiedni krem do skóry problematycznej.

Jaki krem do cery problematycznej wybrać?

Krem do skóry problematycznej powinien przede wszystkim posiadać lekką i nietłustą formułę, która nie będzie zapychać porów i powodować zaskórników. Warto pamiętać, że cera trądzikowa oraz cera tłusta także potrzebują odpowiedniego nawilżenia. Warto postawić na krem z kwasem hialuronowym, który posiada doskonałe właściwości nawilżające i nie obciąża skóry. Wybierając krem do cery problematycznej na dzień, należy także zwrócić uwagę na filtry UV. Warto zwrócić także uwagę na składniki matujące i łagodzące, dzięki którym krem świetnie sprawdzi się pod makijaż.

Pielęgnacja cery problematycznej to jednak nie tylko krem. Codzienna rutyna powinna zawierać także odpowiedni dobrany żel do mycia twarzy, płyn micelarny czy tonik. Nie należy także zapominać o regularnym złuszczaniu naskórka za pomocą peelingów. Dla cery tłustej najlepszym rozwiązaniem będzie peeling drobnoziarnisty, a dla trądzikowej – enzymatyczny.

Zamieszczono w: Inne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *