E-medycyna – co nam to daje?

 

Od jakiegoś czasu coraz bardziej popularne staje się korzystanie z usług lekarzy przez Internet. Dla naszych rodziców i dziadków kiedyś byłoby to zupełnie nie do pomyślenia – ze specjalistą zawsze trzeba się było spotkać osobiście i po prostu nie było innej możliwości. Powoli jednak zaczęliśmy zdawać sobie sprawę z tego, że większość wizyt odbywa się praktycznie bez żadnego sensu. Wizyta w celu otrzymania recepty lub skierowania, konsultacja w sprawie prostego przeziębienia. To wszystko da się załatwić szybciej, a lekarz może mieć dalej wolne terminy dla tych osób, które czują się naprawdę źle.

My także na tym korzystamy – nie musimy już brać sobie wolnego dnia w pracy za każdym razem, gdy potrzebujemy czegoś od naszego lekarza. Nie ma też potrzeby jazdy na drugi koniec miasta, a starsi ludzie nie muszą narażać się na dyskomfort wynikający z ciągłego przesiadywania w przychodni. Nie oznacza to oczywiście, że mamy tam w ogóle nie chodzić – lekarz zawsze jest nam potrzebny. Możemy jednak pewne rzeczy po prostu załatwić szybciej. Do nich zalicza się też bez wątpienia interpretacja wyników krwi online.

Wyniki badań

To idealny przykład tego, że często szliśmy do lekarza na darmo. Jeżeli robimy sobie badania i wynika z nich, że nic nam nie jest – przekazanie takiej informacji trwa zaledwie kilka minut. Kto z nas nie denerwował się kiedyś na to, że musiał specjalnie wybrać się do gabinetu – tylko po to, aby usłyszeć, że nie ma powodów do obaw i możemy iść do domu. Takie informacje można przecież szybciej przekazać za pośrednictwem telefonu lub Internetu – z korzyścią dla obu stron. Interpretacja wyników badań online to umożliwia.

Pamiętajmy jednak, że jeżeli coś jest nie w porządku to musimy jak najszybciej zapisać się na wizytę stacjonarną – kontrolowanie swojego zdrowia to podstawa. Jeżeli w ogóle będziemy unikać badań i lekarzy to problemy na pewno szybko zaczną się kumulować.

Jak omówić wyniki online?

Tutaj najłatwiej będzie po prostu wejść na stronę, która umożliwia tego rodzaju wizytę – nie powinniśmy mieć z tym większych problemów, ponieważ takich stron jest obecnie mnóstwo. Płacimy za wizytę, umawiamy się z lekarzem i przedstawiamy mu swoje wyniki. On powiem nam potem, czy jego zdaniem wszystko jest dobre. Taka interpretacja morfologii online nie potrwa długo.

Konsultacja wyników online na pewno powinna odbyć się u lekarza, który najbardziej nam pomoże. Przykładowo – jeżeli mamy problemy z tarczycą to zapiszmy się od razu do endokrynologa. Konsultacje wyników badań online mogą też zawsze na początku zaczynać się u internisty – on powie nam, czy musimy zapisać się potem do innego specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *