Badanie ultrasonograficzne macicy podczas laparoskopii

Badanie ultrasonograficzne macicy wykonuje się podczas procedury diagnostycznej zwanej laparoskopią.

Ta procedura jest wykonywana w przypadkach, gdy przyczyna problemu nie jest jeszcze znana lub jeśli problemu nie można rozwiązać w żaden inny sposób. Pacjentka z objawami endometriozy jest najpierw poddawana badaniu ultrasonograficznemu w celu ustalenia, czy ma stan. Jeśli tak, to zostaje skierowana do specjalisty na dalsze leczenie. Pełne badanie ultrasonograficzne macicy może czasem być trudne i czasochłonne. W niektórych przypadkach niemożliwe jest uzyskanie pełnej informacji o całym regionie miednicy. Innym razem lekarz chce dowiedzieć się więcej o objawach, aby umożliwić technikowi ultrasonografii obejrzenie całego obszaru miednicy. Częściowe badanie może nadal dostarczyć wystarczających informacji, aby lekarz mógł wykluczyć ewentualne problemy. Pełne badanie jest ważne, aby pacjent mógł być odpowiednio leczony, zanim pojawią się dalsze problemy. Jednym z powszechnych oznak problemów jest masa lub guzek, który można wyczuć na zewnętrznej części brzucha. Ta bryła może być również bolesna. Kiedy ból się rozwija, zwykle oznacza to, że występuje nadmiar tkanki, która uformowała się w niewygodną masę, która powoduje nadmierny nacisk na narządy. Ból może być na dolnej części brzucha lub może być tuż pod macicą.

Laparoskopia wykorzystuje małe narzędzie wszczepione do macicy, aby poprowadzić chirurga przez zabieg.

Ważne jest, aby procedura została wykonana przez profesjonalistę. Lekarze mogą użyć laparoskopii do usunięcia guza mięśniaka macicy lub do usunięcia małej miednicy lub kikuta. Konieczny jest laparoskop, aby lekarz mógł wykonać zabieg i monitorować postęp operacji może być pomocna dla kobiet w ciąży z wieloma dziećmi. Bardzo często włókniak wyrasta ponad jajnikami, jeśli zostanie znaleziony na bardzo wczesnym etapie.

Kolejnym wskazaniem, że należy zbadać pacjenta, jest nadmierny wzrost tkanki w macicy. Może być potrzebna zakładka na brzuch.

Laparoskopia może być zalecana kobietom, które niedawno rodziły i doświadczają częstego lub przewlekłego bólu miednicy. Laparoskopia może pomóc wyleczyć ten problem.

Ból, który nie jest wynikiem żadnego innego problemu medycznego, jest najczęstszą przyczyną skierowania sprawy do specjalisty. Badanie ultrasonograficzne jest bardzo pomocne w określeniu przyczyn bólu i pomaga pacjentowi wybrać rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *